Trwają testy nowych słupków na przystankach

Autor: MR, fot. MPK
REKLAMA

Na zmianę dotychczasowego wyglądu słupka przystankowego zdecydowało się MPK po konsultacjach z Zarządem Transportu Miejskiego i Pełnomocnikiem Prezydenta Poznania ds. Estetyki Miasta. Główną zmianą jaką wprowadza Miejski Przedsiębiorca jest wyposażenie słupka w gablotę.

Przy projektowaniu nowego słupka MPK postawiło przede wszystkim na kwestię praktyczną. Stare słupki wyposażone były jedynie w blaszany podkład na którym przyklejony był rozkłada jazdy komunikacji miejskiej. Procedura zmiany rozkładu na starych słupkach wymaga od pracowników MPK duże nakładu pracy. Oby wymienić nieaktualny plan, pracownik musiał najpierw odkręcić blaszany podkład zamontowany do słupka, następnie przykręcić nowy i przykleić aktualny harmonogram kursów. Nowe rozwiązanie jest szybsze i prostsze. Gablota wyposażona jest w specjalne kieszonki do których wkłada się rozkład.

Obecnie nowe słupki zobaczyć można na przystanku tramwajowy linii 2 oraz 9, ul. Strzelecka/Plac Wiosny Ludów, w kierunku ul. Podgórnej oraz na przystanku autobusowym linii 193 oraz 195, ul. Przybyszewskiego, w kierunku ul. Bukowskiej.

Docelowo słupki po przejściu pozytywnie testów mają zostać wprowadzona na pozostały 458 przystankach, na których nie ma zasilania elektrycznego. Testy mają odpowiedzieć na pytanie, czy rozkład w nowej formie jest czytelny dla pasażerów oraz jak konstrukcja radzi sobie z niekorzystnymi o tej porze roku warunkami atmosferycznymi. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA