Stare meble, podkłady kolejowe i... koński obornik. Interwencja straży miejskiej w sprawie spalanych odpadów na Grunwaldzie

Autor: AK fot. straż miejska
REKLAMA

Ostatni tydzień 2018 roku był dla poznańskich strażników miejskich bardzo pracowity. Interweniowali m.in. na Grunwaldzie w sprawie spalania zabronionych materiałów w piecu oraz porozrzucanych na ulicy odpadów.

Pierwsza z interwencji dotyczyła duszącego dymu w rejonie ul. Wołowskiej. Jak wskazano, wydobywał się on z komina kotłowni. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zauważyli, że na placu obok kotłowni znajduje się wiele odpadów w tym elementy starych mebli, drewniane podkłady kolejowe oraz… koński obornik.

Wszystko to spalano w piecu, co potwierdził pracujący tam palacz, który jednocześnie stwierdził, że duże zadymienie może być spowodowane „nieprawidłową konstrukcją komina, którą sam stawiał”.

Funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 600 złotych za spalanie odpadów oraz nieprawidłową gospodarkę odpadami. O nieprawidłowościach powiadomiono również ochronę środowiska i nadzór budowlany.

Z kolei przy ul. Kasztelańskiej interwencja dotyczyła porzuconych odpadów. Szybko udało się ustalić, że pochodzą one z jednego z lokali gastronomicznych znajdującego się w pobliżu.

Osoby odpowiedzialne za bałagan zostały ukarane mandatem w wysokości 500 złotych za zaśmiecanie miejsc publicznych, a także musiały ponieść koszty sprzątania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA