Skąd przed wiekami malarze brali pędzle i farby? Kto projektuje domy? Muzeum Narodowe zaprasza na ferie pełne ciekawostek

Autor: AK
REKLAMA

Skąd artyści z poprzednich epok brali farby i pędzle? Czy obraz może być smakowity i kim są ludzie, którzy projektują domy? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi będzie można usłyszeć podczas ferii zimowych w Poznaniu.

Ferie w Wielkopolsce rozpoczynają się już 14 stycznia. Nie wszystkie dzieci będą mogły wyjechać na ten czas z miasta, dlatego warto skorzystać z oferty Poznania na interesujące spędzenie tego czasu.

Zgodnie z zasadą łączenia przyjemnego z pożytecznym, do siebie zaprasza Muzeum Narodowe. Dzieci będą mogły dowiedzieć się m.in. czy… przed wiekami malarze chodzili do sklepów malarskich, by kupić farby i pędzle?

Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Narodowym i jego oddziałach: Muzeum Sztuk Użytkowych, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Historii Miasta Poznania oraz Muzeum Etnograficznym.

Spotkania skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Odbywać się będą od wtorku do piątku, o godzinie 12:15.

Na zajęcia obowiązują zapisy, a zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie, pod numerem 61 856 81 36. Opłata za uczestnictwo w zajęciach wynosi 8 złotych od dziecka. Muzeum zapewnia materiały plastyczne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA