Prezydent Miasta wyróżnił sportowców podczas Poznańskiej Gali Sportu 2019

Autor: MR, fot. UMP
REKLAMA

Poznańscy sportowcy w środę w Centrum Kultury Zamek otrzymali wyróżnienia i stypendia za osiągnięcia roku ubiegłego. Nie zapomniano również o seniorach i olimpijczykach.

Poznań w 2018 roku zajął drugie miejsce po Warszawie w ogólnopolskim rankingu sportowym dzieci i młodzieży. Prezydent miasta Jacek Jaśkowiak podkreślił, że zasługą tak dobrego rezultatu jest ciężka praca jaką wkładają lokalni trenerzy i działacze w propagowanie sportu wsród poznańskiej młodzieży. W zdobyciu tak wysokiego miejsca pomógł niewątpliwie klub AZS, bowiem to jego zawodnicy pochwalić się mogą największą ilością medali spośród innych poznańskich klubów sportowych.

Sport łączy nie tylko pokolenia, czego dzisiejsza gala jest najlepszym dowodem. Z jednej strony mamy super seniorów i medalistów olimpijskich, a z drugiej dzieci i młodzież, którzy już odnoszą sukcesy. Bez tego fundamentu, bez dobrego szkolenia i odpowiedniej infrastruktury dostępnej dla wszystkich, sport się nigdy nie będzie rozwijał. Mam nadzieję, że nasza praca w Wielkopolsce i Poznaniu przełoży się na medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Że także na tych igrzyskach będzie poznański akcent - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Przy obecnych podziałach, nawet wewnątrz rodzin, chyba jedynym obszarem, który łączy jest właśnie sport. Niezależnie od poglądów politycznych, to sport jest takim obszarem, który nas do siebie zbliża, łączy i pozwala sklejać nasze pęknięte społeczeństwo.
Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania

Podczas gali rozdano wiele prestiżowych nagród. Tradycją Poznańskiej Gali Sportu jest wyróżnienie dla seniorów, którzy swoimi działaniami przyczynili się do rozwoju sportu. Nie zapomniano również o osobach, które odeszły w ubiegłym 2018 roku. 

Sport młodzieżowy w Poznaniu przeżywa niewątpliwie swój rozkwit, już od kilku lat stolica Wielkopolski plasuje się na czołowym miejscu w kraju w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Według kapituły najlepszą imprezą o charakterze sportowym został Bieg Niepodległości RunPoland 2018, który zgromadził prawie 20 tysięcy biegaczy. 

Prezydent Poznania postanowił uhonorować wyróżnieniem również Katarzynę Kierzek-Koperską oraz Bartosza Gussa, którzy uczestniczyli w projekcie "Sport jest piękny”.

Galę wzbogacił występ piosenkarki Marty Podulki oraz szermierzy z klubu Warta Poznań.

Szczegółowa lista laureatów dostępna jest online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA