Nowa numeracja autobusów w Poznaniu. Co z trzycyfrowym systemem?

Autor: AK fot ztm archiwum
REKLAMA

Już od kilku tygodni pasażerowie autobusów i tramwajów słyszeli komunikaty o tym, że od stycznia miejskie autobusy dzienne zyskają „1” przed dotychczasowym numerem linii tak, by wszystkie miały numery trzycyfrowe. Tymczasem po Poznaniu nadal jeżdżą autobusy ze starym oznakowaniem.

Zmiany są wprowadzane, by ujednolicić system numeracji autobusów w całej aglomeracji poznańskiej, a także, by „zwolnić” numery dla nowych linii tramwajowych i autobusowych. Od stycznia, poznańskie autobusy na liniach dziennych miały zyskać „jedynkę” z przodu. Wielu zauważyło jednak, że zarówno wczoraj jak i dzisiaj po poznańskich ulicach jeżdżą autobusy ze starą numeracją.

ZTM Poznań zapowiadało, że wprowadzanie nowego systemu potrwa kilka miesięcy. Jest to spowodowane m.in. koniecznością wymiany rozkładów jazdy, a także "przyzwyczajeniem" do zmian mieszkańców. pasażerowie zauważają jednak, że taka sytuacja zaczyna być myląca, szczególnie dla przyjezdnych.

"Skoro już tyle ogłaszali, to każdy zdążył się już przyzwyczaić do tej myśli. Komunikaty o zmianach od stycznia nadal są puszczane w autobusach, a na ulicach jeżdżą autobusy z numerami dwucyfrowymi"
Katarzyna
"To mylące, zwłaszcza jak ktoś nie zna miasta. Czeka na autobus 162, a przyjeżdża 62 lub odwrotnie. Jak ktoś nie wie, że numeracja jest w trakcie zmiany to po prostu nie wsiądzie"
Martyna

Część pasażerów uważa, że opóźnianie wprowadzenia numeracji na autobusach jest niepotrzebne. Ich zdaniem należałoby od razu wprowadzić trzycyfrowe liczby, bo w ten sposób "więcej osób przyzwyczaiłoby się do zmian, a system nie byłby tak mylący".

"Gdyby wszystkie autobusy miały trzy cyfry, to nawet gdy na przystanku jest stary rozkład, to przecież łatwiej zrozumieć zmianę niż gdy mija się na ulicy raz dwu- a raz trzycyfrowe liczby"
Wojciech
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA