"Muzyka Wolności" na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Gwiazdy polskiej muzyki zagrały w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim

Autor: AK fot. Dominik Górny vid. x-news
REKLAMA

Perfect, Kayah, Maryla Rodowicz, Lady Pank, Andrzej Piaseczny, Margaret, Kasia Kowalska, Kamil Bednarek, Cleo, Kasia Wilk i Mezo, Anna Wyszkoni i Michał Szpak to tylko część gwiazd polskiej sceny muzycznej, które zagrały wczoraj na Stadionie Miejskim w Poznaniu podczas koncertu "Muzyka Wolności" z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Tegoroczne obchody rocznicy wybuchu Powstania były wyjątkowe. W oficjalnych uroczystościach udział wzięli m.in. prezydent i premier RP. Wielkopolanie przez cały rok w różny sposób przygotowywali się do tego wydarzenia, przypominając o historycznym zrywie sprzed stu lat. Przez cały rok organizowane były spacery, wykłady, pikniki, zbiórki pamiątek, koncerty, apele czy wystawy.

W czwartkowy wieczór na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu odbył się wyjątkowy koncert z udziałem gwiazd polskiej muzyki młodego i nieco starszego pokolenia. Na scenie wystąpiło kilkadziesiąt gwiazd i zespołów.

Scenografia została przygotowana na kształ rozety powstańczej.

Na żywo wydarzenie obejrzało około 20 tysięcy widzów - tyle rozdano bezpłatnych wejściówek dla widzów.

Koncert składał się z trzech części - Wiara, Nadzieja i Wolność. Podczas występów wyświetlany był materiał filmowy z archiwalnymi fotografiami i nagraniami.

Organizator wydarzenia, marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak podkreślał, że celem koncertu jest nie tylko uświetnienie wyjątkowej rocznicy tak ważnego dla historii państwa wydarzenia, ale także zachęcenie do świętowania rocznicy zwycięskiego zrywu w sposób radosny, a nie jedynie podniosły.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA