Zespół Szkół Specjalnych numer 103 w końcu w jednym budynku. Został odnowiony i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Autor: AK fot. UMP/PIM
REKLAMA

Jeszcze w tym roku, choć dopiero przed świętami Bożego Narodzenia udało się uroczyście otworzyć nową siedzibę Zespołu Szkół Specjalnych numer 103. Do tej pory, z uwagi na brak odpowiednich warunków lokalowych, szkoła działała w trzech różnych lokalizacjach.

Nowa siedziba ZSS mieści się w budynku przy ul. Kanclerskiej, w którym kiedyś działało katolickie gimnazjum. Do placówki uczęszczają osoby z umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

Naukę pobiera tam około 180 uczniów, którzy do tej pory musieli przyjeżdżać na zajęcia do trzech różnych miejsc - przy ul. Rycerskiej, Ognik i św. Floriana.

W grudniu uczniowie i nauczyciele w końcu się połączyli w jednym budynku. Obiekt został rozbudowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Placówka zostałą również wyposażona w sprzęt edukacyjny i rehabilitacyjny, a przy salach dydaktycznych znajdują się aneksy kuchenne oraz szatnie.

Uczniowie mają do dyspozycji pomieszczenia do pracy indywidualnej oraz nowoczesne pracownie, m.in. artystyczną, techniczną, kulinarną i hydroterapii. Powstała także sala gimnastyczna, biblioteka, jadalnia oraz sala audiowizualna. Z kolei na dachu powstał taras, gdzie można się zrelaksować i odpocząć.

"Jestem wdzięczna wszystkim osobom, które pozwolili, by marzenia się spełniły. Marzenia o tym, aby ZSS nr 103 działała na poziomie europejskim, a przede wszystkim była odpowiedzią na potrzeby uczniów i osób, które tworzą tę szkołę nieprzerwanie od 45 lat. Dziękuję Wam za odpowiedź na hasło "wszystkie ręce na pokład", które nas zjednoczyło. Nasze funkcjonowanie jest zabezpieczone. Dzięki temu możemy skupić się na realizacji procesu edukacyjnego"
Lidia Wojsznis, dyrektorka ZSS nr 103


Remont budynku przy ul. Kanclerskiej rozpoczął się w połowie stycznia, a zakończył w listopadzie 2018 roku. Koszt inwestycji to około 11 mln zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA