Podpisano umowę na przebudowę Ronda Rataje

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Przebudowa Ronda Rataje rozpocznie się wiosną 2020 roku i zakończy w drugiej połowie 2021 roku. Inwestycja obejmie także przebudowę przyległych ulic oraz dworca autobusowego. Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą.

Przebudowa Ronda Rataje jest jedną z ważniejszych inwestycji, jakie są konieczne w mieście. Natężenie ruchu w tym rejonie wymaga pilnego wprowadzenia nowych rozwiązań komunikacyjnych.

Zmiany nie będą jednak tak spektakularne, jak początkowo pojawiały się w planach. Wzdłuż ul. Krzywoustego, od ul. Serafitek do Ronda Rataje, na ul. Jana Pawła II oraz na ul. Zamenhofa na dojazdach do Ronda powstaną nowe torowiska tramwajowo-autobusowe. Pojawią się nowe, dłuższe przystanki. Konstrukcja jezdni także zostanie zmieniona, dzięki czemu powstaną dodatkowe pasy ruchu.

Przebudowane i rozbudowane zostanie oświetlenie drogowe, monitoring wizyjny, sygnalizacja świetlna i kanalizacja teletechniczna.

Modernizacja czeka także dworzec autobusowy, chodniki, ścieżki rowerowe i mała architektura.

"Inwestycja nie będzie trudna pod kątem budowalnym, ale może być pod względem społecznym. Wspólnie z wykonawcą będziemy informować o wszystkich działaniach, ruchach na placu budowy oraz o zmianach organizacji ruchu. Będziemy chcieli w jak najmniejszym stopniu ograniczyć utrudnienia szczególnie w komunikacji publicznej oraz samochodów przejeżdżających przez rondo. Wiemy że jest to znaczący węzeł komunikacyjny w mieście więc prac będą miały być jak najmniej uciążliwe. Konsorcjum przedstawiło w swoich referencjach, że umie radzić sobie z trudnymi inwestycjami. Mamy nadzieję, że również w Poznaniu nie zawiedzie"
Jaromir Weigel, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich

Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą - konsorcjum Aldesa Construcciones Polska sp. z o.o., w skład którego wchodzą również hiszpańskie spółki grupy Aldesa: Aldesa Construcciones SA z Madrytu oraz Coalvi SA z Saragossy.

Prace rozpoczną się wiosną 2020 roku i potrwają do drugiej połowy 2021 roku.

Wykonawca wycenił realizację tej inwestycji na ponad 138 mln zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA