Na lotnisku Poznań Ławica znów rozbrzmiały kolędy i po raz pierwszy przyznano Wzloty

Na lotnisku Poznań – Ławica odbył się Koncert Wigilijny w ramach kolejnej odsłony akcji „Żłóbek w Drodze” realizowanej przez poznański port. Po raz pierwszy przyznano także nagrody „Wzloty 2018” będące wyróżnieniem dla organizacji i firm.

„Żłóbek w drodze” na poznańskim lotnisku organizowany jest od 12 lat, co oznacza, że wydarzenie, które odbyło się we wtorkowy wieczór było już 13. odsłoną akcji. To okazja, by w przedświątecznym rozbieganiu, często w podróży zatrzymać się  na chwilę i poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z rodziną, a także często z nieznajomymi współpasażerami, można było zaśpiewać znane kolędy i pastorałki.

Tym razem na scenie pojawił się chór Sound N’ Grace oraz Krzysztof Antkowiak, którzy umilili podróżnym i gościom wydarzenia czas swoim śpiewem.

Nie było to jednak jedyne wydarzenie, jakie miało we wtorek miejsce w poznańskim porcie lotniczym. Po raz pierwszy przyznano także nagrody „Wzloty 2018”. To wyróżnienie, które ma uhonorować firmy, instytucje czy organizacje, które w szczególny sposób wpisują się w biznesowy charakter Poznania.

W tym roku Port Lotniczy Poznań – Ławica przyznał jedynie Nagrodę Honorową, którą otrzymał Klub Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Poznańskiego za wieloletnią współpracę i wkład w rozwój lotnictwa w Poznaniu.

Jak podkreśla lotnisko, formuła „Wzlotów” jest rozwojowa, a pierwsza edycja była wstępem do regularnego nagradzania partnerów biznesowych podczas Gali Biznesowej. Jak przyznał rzecznik prasowy portu lotniczego Poznań – Ławica, Błażej Patryn, już teraz wiadomo, że pierwsza Gala odbędzie się wkrótce.

Podczas wczorajszego wydarzenia lotnisko umożliwiło swoim partnerom biznesowym wręczenie własnych wyróżnień. Zaszczytu przyznania nagrody dostąpiły: redakcja portalu Codzienny Poznań, redakcja „Głosu Wielkopolskiego” oraz Wielkopolski Klub Kapitału.

Jako portal codziennypoznan.pl wyróżniliśmy dwóch z naszych partnerów biznesowych, którzy wpływają na rozwój Poznania, pod kątem turystyki, prestiżu i tradycji miasta. Statuetki otrzymały Pieluszyńska Sp. z o.o. koncesjoner Renault i Dacia oraz Stary Browar.

Pieluszyńska Sp. z o.o. koncesjoner Renault i Dacia to firma z kilkudziesięcioletnią tradycją. Założona w latach 70. była wówczas jednym z czterech dealerów Renault w Polsce. Od tego czasu spółka systematycznie się rozwija – od 2000 roku działa drugi salon sprzedaży, który powstał w Suchym Lesie, a w ubiegłym roku zakończono prace nad obiektem dedykowanym sprzedaży Dacii.

Firma Pieluszyńska jest jedynym partnerem Renault PRO+ oraz Renault Sport w Wielkopolsce. Obecnie, od ponad 20 lat zarządzana jest przez córkę założyciela, Monikę Pieluszyńską, której pomagają pracownicy zarówno z wieloletnim stażem, jak i ci, którzy wnoszą do firmy nowe spojrzenia i rozwiązania. Firma umożliwia rozwój pracowniczy – nie brakuje tam m.in. mechaników, którzy zaczynali jako uczniowie, a obecnie mają ponad 10-letnią praktykę zawodu. Co ważne, Pieluszyńska to spółka, w której nie brakuje stanowisk objętych przez kobiety w różnych działach – od działu sprzedaży i księgowości, po laboratorium handlowe i warsztat samochodowy.

Z kolei Stary Browar to miejsce, które od 15 lat wpisuje się w mapę Poznania zarówno biznesową, jak i kulturalną i turystyczną. Jest jedną z wizytówek stolicy Wielkopolski, którą chętnie odwiedzają nie tylko turyści polscy, ale także zagraniczni.

Połączenie handlu ze sztuką i biznesu z misją edukacyjną to coś, w co jeszcze 20 lat temu wielu nie wierzyło. Okazało się jednak, że idealnie wpisało się w przestrzeń miejską. Sam budynek Starego Browaru, czyli połączenie historii z nowoczesnością przyciąga wzrok nawet najbardziej wymagających miłośników architektury i designu.

Wyróżnienie tych dwóch partnerów, było dla redakcji Codziennego Poznania ogromną przyjemnością i zaszczytem.

 

autorka: A. Karczewska