Rewaloryzacja terenów nadwarciańskich za ponad 30 milionów złotych

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Ponad 30 milionów złotych ma kosztować rewaloryzacja dotychczasowych umocnień rzeki. Aż 85% kosztów zostanie pokrytych z dofinansowania unijnego.  Będzie to kolejna w ostatnich latach inwestycja na terenach nadwarciańskich.

Gruntowna rewaloryzacja dotychczasowych umocnień rzeki ma zabezpieczyć brzegi Warty przed erozją. Poprawi także estetykę okolicy oraz bezpieczeństwo.

Zmiany, jakie od kilku lat prowadzone są na terenach nadwarciańskich to jeden z elementów ożywiania okolicy i zachęcania mieszkańców i turystów do spędzania czasu nad rzeką. Już teraz coraz więcej poznaniaków korzysta z nadwarciańskiej oferty.

Obecne umocnienia rzeki mają już kilkadziesiąt lat i powstały w latach 60. Są one w bardzo złym stanie, zagrażając bezpieczeństwu przebywających nad wodą oraz utrudniając uprawianie sportów wodnych. Gruntowna rewitalizacja jest pilnie potrzebna.

„Opaski betonowe okalające brzegi Warty zostaną zastąpione koszami i materacami gabionowymi, które będą wypełnione kamieniem i wzmocnione drewnianą palisadą, czyli materiałem bardziej przyjaznym środowisku. Przy tej okazji wyremontujemy także istniejące schody, tarasy oraz slipy, które z racji lat są już popękane i zniszczone. Zmodernizujemy również wyloty kanalizacyjne”
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania


Prace odbywać się będą na 2,5-kilometrowym odcinku od mostu Przemysła I do rozwidlenia Warty za mostem św. Rocha, po obu stronach rzeki.

Podczas rewitalizacji zostaną usunięte płyty betonowe ograniczające wchłanianie wody z gruntu, które będą zastąpione proekologicznymi materiałami, takimi jak kamień i drewno.

Inwestycja pochłonie ponad 30 milionów złotych, z czego 85% kosztów, czyli niemal 26 milionów złotych będzie pokrytych z dofinansowania unijnego w ramach WRPO na lata 2014-2020.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA