Sesja Rady Miasta Poznania - czym zajmą się dzisiaj radni?

Autor: AK
REKLAMA

Miejscy radni spotkają się dziś na kolejnej sesji nowej kadencji. W przyszłym tygodniu odbędzie się głosowanie nad przedstawionym na 2019 rok budżetem. O czym radni decydować będą dzisiaj?

Już na początku sesji radni zajmą się powołaniem Kapituły Nagrody Sportowej Miasta Poznania i Stypendium Sportowego Miasta Poznania, a następnie przejdą m.in. do dyskusji nad zmianami w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania oraz w budżecie Miasta Poznania.

Pojawi się również temat projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytów na rynku krajowym oraz w sprawie bonifikaty dla Fundacji Familijny Poznań od ceny sprzedaży udziału w zabudowanej nieruchomości miejskiej na Fabianowie.

Radni zajmą się także kwestią ustalenia opłat za usuwanie pojazdów z dróg miasta Poznania i ich przechowywanie na parkingach strzeżonych oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu z drogi, po wydaniu dyspozycji o jego usunięciu.

Poruszony zostanie wątek m.in. Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poznaniu w 2019 roku i w sprawie przyjęcia do realizacji wieloletnich programów polityki zdrowotnej z zakresu profilaktyki grypy oraz zakażeń wywołanych wirusem HPV.

Radni zajmą się także projektem uchwały w sparwie nadania: statutu Poznańskiemu Ośrodkowi Specjalistycznych Usług Medycznych, statutu Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej, nadania statutu Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu i Rehabilitacji Medycznej Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej i nadania statutu Szpitalowi Miejskiemu im. Franciszka Raszei Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA