Można zostać członkiem Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności w Poznaniu

Prezydent Poznania zaprasza chętnych, którzy chcieliby być częścią nowego Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności. Zespół będzie współuczestniczyć w wyznaczaniu polityki miasta w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji i działań w sprawie równego traktowania. Zgłoszenia przyjmowane są do środy, 12 grudnia.

Zespół ma zająć się wyznaczaniem kierunków miejskiej polityki w zakresie równego traktowania, w tym także w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć, pochodzenie, wyznanie, wiek, orientację seksualną, stopień sprawności i status społeczno-ekonomiczny.

Przewodniczyć mu będzie była pełnomocniczka prezydenta ds. przeciwdziałania wykluczeniom, Marta Mazurek, która obecnie jest radną Miasta Poznania. W składzie zespołu znajdą się także przedstawiciel Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz dyrektorzy wydziałów i jednostek UMP, które zajmują się zadaniami związanymi z realizacją polityki społecznej i edukacyjnej.

Miasto chce, by zespół tworzyły również osoby będące niezależnymi ekspertami w dziedzinie zagadnień LGBT, edukacji antyprzemocowej i antydyskryminacyjnej, migracji, nierówności społeczno-ekonomicznych, a także nierówności na rynku pracy. Te osoby zostaną wyłonione w drodze rekrutacji.

Chętni, którzy chcieliby dołączyć do zespołu, muszą spełnić szereg warunków. Przede wszystkim, osoba taka musi posiadać wyższe wykształcenie, a także wiedzę i kompetencje oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w przynajmniej jednym z wymienionych obszarów.

W wymaganiach znalazły się także: znajomość języka angielskiego, doświadczenie w pracy organizacyjnej, wysoki poziom umiejętności społecznych oraz pełna zdolność do czynności prawnych.

Chętni do dołączenia do zespołu proszeni są o przesłanie emaila na adres prd@um.poznan.pl do środy, 12 grudnia. W zgłoszeniu powinno znaleźć się: CV, list motywacyjny, kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, listę publikacji i zrealizowanych projektów, kserokopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe.

Miasto zaznacza, że aktywność w zespole jest pracą społeczną, a tym samym, jego członkowie nie będą otrzymywać z tego tytułu wynagrodzenia.