Festiwalu Rzeźby Lodowej w Poznaniu. O nagrodę główną walczyło 12 drużyn z całego świata

Autor: AK fot. Joanna, vid. x-news
REKLAMA

W weekend odbył się tradycyjny już Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu, czyli Poznań Ice Fastival, podczas którego na Starym Rynku na oczach przechodniów powstawały wyjątkowe rzeźby w lodzie. W niedzielnym konkursie głównym najlepsza okazała się rzeźba będąca podobizną Charliego Chaplina.

To był już piąty Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Do rywalizacji w niedzielny poranek staęło dwanaście dwuosobowych drużyn z różnych państw. Co roku, w ramach festiwalu do Poznania przywożonych jest około trzydziestu ton lodu do tworzenia widowiskowych konstrukcji.

Rzeźby konkursowe nie mogą przekraczać wysokości trzech metrów ani być przestawiane, ponieważ składają się z wielu drobnych elementów, które mogłyby ulec zniszczeniu przy próbie ich podnoszenia.

W tym roku najlepszy okazał się duet Adam Bakoš i Miroslav Trnovsky ze Słowacji, który stworzył z lodu podobiznę Charliego Chaplina. Do ich rąk trafił czek na 1500 euro.

Na drugim miejscu znalazła się rzeźba lwa w wykonaniu Nenada Klajica i Strajina Cancarevica z Serbii, a podium zamknęła para Hiszpanów - Bruno Fleurit i Max Rutgers orazich podobizna kobiety z ważką na dłoni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA