Policjanci zatrzymali złodziei ...kołder

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Osiem kompletów pościeli o wartości niemal 700 zł ukradli z jednego ze sklepów w Kole dwaj mieszkańcy tego miasta. Łupem cieszyli się zaledwie kilka minut. Zostali bowiem zaobserwowani przez policjantów, którzy wykazali się czujnością i dokonali ich zatrzymania. Jak się okazało mężczyźni mieli na sumieniach znacznie więcej czynów zabronionych.

4 grudnia br. około godz. 15.30 w czasie wolnym od służby dwaj policjanci z Koła, zaobserwowali dobrze znanego im mężczyznę, który przenosił sporych rozmiarów torbę. 40-latek jest kolskim stróżom prawa doskonale znany, ponieważ w przeszłości wielokrotnie był karany za kradzieże. Obszerny bagaż na jego ramieniu oraz nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

Mężczyzna przenosił w torbie 8 sztuk nowych kompletów pościeli, które jak szybko przyznał ukradł z pobliskiego sklepu. Ponadto wskazał wspólnika, który dopuścił się tej Policjanci zatrzymali po służbie dwiekradzieży wraz z nim. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci natychmiast zajęli się osoby, które kradły kołdry . W efekcie ich działań już po kilku minutach zatrzymali 36-letniego mieszkańca Koła. Obaj mężczyźni trafili do kolskiej komendy.

Kryminalni ustalili, że kradzież pościeli nie była jedynym przestępstwem, jakiego dopuścili się mieszkańcy Koła. Przyznali, że na sumieniu mają również kradzieże odzieży z jednego ze sklepów sportowych, kosmetyków z sieci drogerii oraz wózka dziecięcego, który został zabrany ze sklepu z tymi akcesoriami. Ponadto stróże prawa ustalili, że wspólnie z nimi kradzieży dokonywali 28-letni mężczyzna oraz 27-letni kobieta.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że 28-latek dokonywał opisanych czynów podczas osoby, które kradły kołdry #2korzystania z przepustki z Zakładu Karnego, w którym odbywał karę za podobne
przestępstwa. Natomiast 40-letni mieszkaniec Koła miał orzeczony środek
zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, również w związku z toczącą się sprawą 
o wcześniejsze kradzieże. W wyniku dalszych działań kolskich policjantów, zatrzymano również 27-latkę. Wszystkim osobom przedstawiono zarzuty.

W toku przesłuchań przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. Część skradzionego mienia udało się już odzyskać. Policjanci zwrócili się do Prokuratora z wnioskiem o wystąpienie do Sądu w celu orzeczenia wobec 40-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec jego 36-letniego kompana o zastosowanie dozoru policyjnego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA