W sobotę rusza festiwal rzeźby lodowej - Poznań Ice Festival

Autor: JJ fot. archiwum
REKLAMA

Jak co roku w ramach Betlejem Poznańskiego odbędzie się festiwal rzeźby lodowej POZnań Ice Festival. Na 8 i 9 grudnia zaplanowano m.in. niezwykłe widowisko w postaci zawodów dla rzeźbiarzy w lodzie oraz warsztaty dla najmłodszych.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 8 grudnia. Od godziny 10:00 na Starym Rynku trwać będą zawody Speed Ice Carving. Artyści rzeźbiarze o nagrody i prestiżowy tytuł będą walczyć przez 7 godzin. Największą rywalizację mieszkańcy miasta będą mogli obserwować w niedzielę. To wtedy odbędzie się Konkurs Główny, który potrwa od godziny 09:00 do 17:00. Udział w nim wezmą najbardziej doświadczeni zawodnicy.
 
W niedzielę swoich sił w rzeźbieniu w lodzie spróbują dzieci, dla których przygotowane zostaną warsztaty. Te rozpoczną się o godz. 10:00 i będą trwać blisko 5 godzin. Podczas festiwalu nie zabraknie także wrażeń muzycznych. W godzinach 12:00-16:30 na scenie wystąpią uczniowie szkoły „Voice Compet”, grupa Activus Fitness i Taniec Kingi Żelechowskiej oraz podopieczni szkoły musicalowej „Erato”.
 
Wręczenia nagród oraz podświetlenia rzeźb mieszkańcy doczekają się o godzinie 18:00. Około 30 minut później rozpocznie się specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz laserowo-multimedialny. Jak zapewniają organizatorzy na Starym Rynku pojawią się także choinki, koksowniki, grzane wino oraz słuchawki. Te ostatnie przydadzą się podczas silent disco, które wprowadzi poznaniaków w jeszcze bardziej radosny nastrój. Wypożyczenie sprzętu będzie możliwe od 17:00 do 21:00.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA