Przez 18 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Europy i Afryki. Został zatrzymany przez poznańskich policjantów

Autor: AK

Przez osiemnaście lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Przebywał m.in. na terenie państw europejskich i w Afryce. Poznańscy policjanci zatrzymali 55-latka, który poszukiwany był listami gończymi. Mężczyzna jest już w areszcie.

Sprawa prowadzona była przez policjantów z Komisariatu Policji Poznań Wilda. Poszukiwany 55-letni mężczyzna od 18 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wystawiono za nim listy gończe w związku z kradzieżami i oszustwami, jakich się dopuścił.

Poznańscy funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany poznaniak, ukrywał się m.in. na terenie Włoch, Hiszpanii i Grecji, a ostatnie kilkanaście lat przebywał w Afryce.

Policjanci cały czas obserwowali, gdzie może znajdować się mężczyzna i czy i kiedy może pojawić się na terytorium Polski. Ustalili, że w czerwcu tego roku poszukiwany wrócił do kraju i początkowo zamieszkał na terenie województwa małopolskiego, a następnie zmieniał miejsca zamieszkania na terenie Polski.

W listopadzie przeniósł się w okolice Poznania. Funkcjonariusze zaczęli weryfikować miejsca, w których mógł przebywać. W jednym z nich, na terenie jednego z podpoznańskich gospodarstw, odnaleźli poszukiwanego.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu, gdzie odbędzie teraz karę 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA