Otwarcie wieży widokowej na Szachtach już w sobotę. Obiekt ma już odbiór techniczny

Autor: AK fot. UMP

Wieża na Szachtach otrzymała już niezbędne odbiory techniczne i jest gotowa, by przyjąć pierwszych zwiedzających. Oficjalne otwarcie nastąpi w sobotę i towarzyszyć mu będzie szereg atrakcji. Zakończono także prace przy budowie pomostu rekreacyjnego na Stawie Rozlanym.

Wieża powstała dzięki głosom mieszkańców, którzy poprali inwestycję podczas głosowania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Prace rozpoczęły się w kwietniu tego roku i zakończyły się 30 listopada.

Budowla powstała na szachtach, w rejonie cegielni i Stawów: Rozlanego i Glabisa. Punkt widokowy ma 25 metrów wysokości, a wieżę zaprojektowano w kształcie trójkąta. Choć konstrukcja jest stalowa, to wygląda jak drewno. Na szczyt można dostać się pokonując około 120 schodów.

Taras widokowy jest zadaszony. Można z niego podziwiać nie tylko rozległy teren na Szachtach, ale także panoramę Poznania i Lubonia.

Do wieży można dotrzeć utwardzonymi ścieżkami. Na pobliskim placyku w przyszłym roku pojawi się mała architektura. Wieża jest oświetlona, również wzdłuż schodów, a przed wejściem znajduje się tablica z zasadami korzystania z obiektu. Obiekt objęty jest monitoringiem.

To nie jest jednak jedyna atrakcja, która pojawiła się w okolicy. Dwa tygodnie temu zakończyły się prace przy budowie pomostu rekreacyjnego na Stawie Rozlanym. Ma on powierzchnię 55 metrów kwadratowych, jest długi na około 25 metrów i szeroki na 2,5 metra. Mostek ma kształt półkola. Tutaj także zadbano o okolicę, gdzie ustawiono ławki, kosze na śmieci, wykonano trawnik i zasadzono rośliny.

Budowa wieży kosztowała 1 325 958 złotych, a pomostu 621 654 złotych.

Oficjalne otwarcie wieży widokowej nastąpi w sobotę, 8 grudnia, o godzinie 10:00. Z tej okazji zapowiedziano szereg atrakcji dla mieszkańców, w tym m.in. konkurs świąteczny z udziałem św. Mikołaja i Śnieżynki.

Wydarzenie organizowane jest przez Gabinet Prezydenta Urzędu Miasta Poznania, Radę Osiedla Fabianowo-Kotowo oraz Radę Osiedla Świerczewo.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA