IV Jarmark Świąteczny na Rynku Wildeckim

Autor: JJ fot. mik archiwum

W najbliższą sobotę, 8 grudnia na Rynku Wildeckim odbędzie się Jarmark Świąteczny. Mieszkańcy miasta już czwarty raz wezmą udział w licznych atrakcjach i spróbują lokalnych przysmaków.

Jak podkreślają organizatorzy, celem przedsięwzięcia jest skłonienie poznaniaków do zatrzymania się choćby na chwilę w okresie świątecznych przygotowań i znalezienia czasu na rozmowę z innymi osobami. Wydarzenie z pewnością wzbudzi również zainteresowanie rodzin z dziećmi. Z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną bowiem wyjątkowe atrakcje.

Na sobotę zaplanowano między innymi występy artystyczne czy warsztaty stroików świątecznych. Jarmark będzie jednak przede wszystkim okazją do nabycia unikalnych dzieł miejscowych rzemieślników i artystów oraz spróbowania wielu słodkości - na Rynku Wildeckim pojawią się niewielkie stragany. Rada Osiedla Wilda oraz Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie zachęcają każdego, kto zajmuje się rękodziełem do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Mile widziane są również osoby piekące perniki, szarlotki i serniki. Zgłoszenia należy wysyłać poprzez kontakt mailowy: jarmark.wildecki@gmail.com.

Przewidziano także zbiórkę żywności dla Jadłodzielni, zbiórkę męskiej odzieży zimowej i artykułów higienicznych dla potrzebujących oraz zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów.

Jarmark rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa do 20:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA