Prawie 900 młodych Polaków ma szansę na wygranie biletu na podróż po Europie w konkursie DiscoverEU

Autor: AK
REKLAMA

Trwa II runda konkursu DiscoverEU, który organizowany jest przez Komisję Europejską. Osoby, które w tym roku osiągnęły pełnoletność mogą ubiegać się o bilet na podróż po Europie.

Konkurs jest inicjatywą Unii Europejskiej, a konkretniej, realizacją pomysłu Parlamentu Europejskiego. Celem jest umożliwienie młodym ludziom podróży i zdobycia doświadczenia związanego z możliwości swobodnego przepływu osób, a także odkrywania różnorodności regionalnej oraz bogactwa kulturowego Europy.

W konkursie aż 12 tysięcy młodych ludzi, w tym 888 z Polski otrzyma bilet na podróż po Europie, którą będą mogli odbyć między 15 kwietnia a 31 października 2019 roku. Wycieczka trwać będzie od jednego do maksymalnie 30 dni.

DiscoverEU skierowane jest do osób, które urodziły się między 1 stycznia 2000 roku a 31 grudnia 2000 roku, czyli w tym roku obchodzą 18. urodziny.

Co zrobić, aby otrzymać bilet? Należy do 11 grudnia, do godziny 12:00 zarejestrować się na Europejskim Portalu Młodzieżowym i przedstawić swój plan podróży. Następnie należy odpowiedzieć na 5 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, unijnych inicjatyw skierowanych do młodych osób i wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz dodatkowego pytania na temat związany z II rundą konkursu. Pytania przedstawione są w formie quizu.

UE finansuje bilety na podróż, natomiast pozostałe koszty pokrywane są przez uczestników.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA