W PIĄTEK RUSZA XIII SZANTA CLAUS FESTIWAL

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum

W najbliższą sobotę będziemy szukać najlepszego wykonawcy z kręgu muzyki szantowej i turystycznej. O godz. 12:00 rozpocznie się bowiem przegląd konkursowy, organizowany w ramach trzynastej już edycji festiwalu Szanta Claus. Do rywalizacji stanęło 8 solistów oraz zespołów z całej Polski. Zdobywcy pierwszego miejsca uzyskają jednocześnie nominację na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Szantowej w Krakowie.

To nie jedyne wydarzenie, zaplanowane na nadchodzący weekend. Wielkie poznańskie święto kultury żeglarskiej rozpoczniemy już w piątek 7 grudnia. O godz. 18:00 w Ośrodku kultury Żeglarskiej i Marynistycznej WOZŻ przy ul. Wodnej 8/9 otworzymy wystawę ze zdjęciami i pamiątkami z jednych z najtrudniejszych regat samotników w Europie – „Bitwy o Gotland”. Kpt. Witold Małecki uczestniczył w nich już po raz 3, a w 2018 roku zajął 1 miejsce w ORC i chętnie opowie o swoich doświadczeniach. To bardzo wymagające zmagania, a kapryśna pogoda nie ułatwia rywalizacji między uczestnikami. Tym, co jednak najbardziej przyciąga do „Bitwy o Gotland” jest zmierzenie się z samym sobą i poczucie, że każdy z pozostałych startujących pokonuje własne słabości. Każdy kto szuka inspiracji do podjęcia naprawdę trudnych wyzwań, powinien tę wystawę zobaczyć!

Dwie godziny później przeniesiemy się na płytę Starego Rynku, a dokładniej do restauracji „Pióro Feniksa”, która symbolicznie zmieni się w Tawernę Festiwalową ZĘZA. A jak tawerna, to i biesiada! O odpowiednią oprawę muzyczną zadbają Jakub Paluszkiewicz oraz Kamil Badzioch i przyjaciele czyli morski desant z Trójmiasta.

Kolejny koncert czeka mieszkańców także w sobotę 8 grudnia. W sali koncertowej Poznańskiej Szkoły Muzycznej przy ul. Solnej 12 pojawi się plejada gwiazd muzyki szantowej. Instrumenty stroją już Cztery Refy, The Nierobbers oraz Grupa Trzymająca Ster. Publiczność będzie też mogła posłuchać świetnej kapeli Jan i Klan, która wygrała ubiegłoroczny przegląd muzyczny w ramach Szanta Claus Festiwal XII i tym razem będą występować już jako uczestnicy koncertu głównego. To jednak nie koniec atrakcji. Na naszej festiwalowej scenie wystąpi Marta Śliwa – doświadczona muzyczna żeglarka, która tworzy już ponad 20 lat, a przed poznańską publicznością zaprezentuje premierowe utwory ze swojej najnowszej płyty „Kokosowa Wyspa”. Zapowiada się nie lada gratka dla miłośników żeglarskich brzmień!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA