Irlandczyk na podium podczas drugiego dnia Cavaliady

Najważniejszy konkurs drugiego dnia Cavaliady w Poznaniu wygrał Irlandczyk Eoin Mcmahon na koniu Nabab’s Atlanto. Parkur podstawowy o wysokości 150 cm okazał się na tyle trudny, że do rozgrywki zakwalifikowało siętylko 13 z 82 startujących par. Walka w finałowym barażu była bardzo zacięta, a rуżnice w czołуwce były liczone w ułamkach sekundy. Eoin to 23 letni zawodnik, medalista mistrzostw Europy młodych jeźdźcуw, ktуry w tej w chwili na stałe trenuje w Niemczech. Jest absolwentem Yung Riders Academy.

Drugie miejsce zajął Emilio Bicocchi (ITA) na koniu Call Me, a trzecie Stefen Eder (AUT) na koniu Dr Scarpo. Najlepszy z Polakуw Jan Bobik na Chacco Amicor, ukończył konkurs na miejscu 12. Konkurs ten był też drugą i ostatnią kwalifikacją do niedzielnego Grand Prix, w ktуrej zobaczymy 50 najlepszych zawodnikуw Dużej Rundy. Będzie wśrуd nich 7 Polakуw: Maksymilian Wechta, Wojciech Wojcianiec, Jan Bobik, Michał Kazimierczak, Krzysztof Ludwiczak, Andrzej Opłatek i Jarosław Skrzyczyński.

W konkursie Średniej Rundy, ktуry był kwalifikacją do jutrzejszego Speed & Music, najlepszy okazał się Jur Vrilling na koniu Baltic VDR. Niezwykłych emocji dostarczyła wieczorna sesja na głуwnej arenie. W pierwszym etapie Halowego Pucharu Polski WKKW mimo trudnego crossu aż 6 par pokonało go bezbłędnie. W drugiej odsłonie na czas bezkonkurencyjny okazał się Paweł Warszawski na koniu Aristo Z. Konkurs Venus vs Mars wygrał Maksymilian Wechta na Quintusie.

W sobotę na głуwnej arenie Cavaliady kibice będą mogli obejrzeć aż dwa konkursy zaliczanie do światowego rankingu – finał średniej rundy z rozgrywką (12.15) i Speed & Music (20.30). Do rywalizacji przystąpią też dzieci na kucach w konkursie Cavaliady Future.