Co robić w sobotę w Poznaniu?

Autor: tel

Rozświetlenie choinki na Starym Rynku, najważniejsze zawody jeździeckie w Polsce Cavaliada 2018, a do tego koncerty Jimka, Edyty Górniak, Andrzeja Piasecznego i Xxanaxx - to wszystko czeka poznaniaków już w ten weekend.

Betlejem na Starym Rynku

Betlejem Poznańskie na Starym Rynku zostanie oficjalnie otwarte o godz. 17, kiedy prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak uroczyście rozświetli miejską choinkę. Wcześniej (już od godz. 12) na dzieci czekają zimowe zabawy i animacje z bohaterami bajek. Natomiast w niedzielę (2 grudnia) odbędzie się Świąteczne Fire Show. Jak co roku będzie można odwiedzić Szopkę Bożonarodzeniową, zadzwonić "Dzwonkiem życzeń" czy wrzucić list do Gwiazdora do specjalnie przygotowanej skrzynki - Poczty św. Mikołaja. Na Stary Rynek i plac Wolności najlepiej dojechać Betlejemską Bimbą. Świąteczny tramwaj kursować będzie w trzy grudniowe weekendy (1-2, 8-9, 15-16).

Godzina 17:00, Stary Rynek

V Charytatywny Bieg Mikołajkowy Poznań 2018

Kolejna edycja wielkiego biegu Mikołajów i Mikołajek. W tym roku ponownie częściowo charytatywnego - organizatorzy przekażą 5 zł od każdego zgłoszenia na dzieci z domu dziecka w Wągrowcu. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy - biegu i marszu nordic walking. Nie zabraknie również tras biegowych dla najmłodszych oraz morsowania w Jeziorze Strzeszyńskim.

Godz. 8:30-15:00, bilety: 40-70 zł.

Więcej informacji na stronie: http://biegmikolajkowypoznan.pl/

XIV Wielka Urodzinowa Gala Charytatywna Fundacji Mam Marzenie

Fundacja Mam Marzenie z okazji swoich 15. urodzin zorganizowała XIV Wielką Urodzinową Galę Charytatywną, podczas której wystąpią: Radzimir Dębski Jimek z poznańską CoOperate Orchestra, Natalia Kukulska, Rebeka, Krzysztof Antkowiak oraz B.R.O. Koncert poprowadzi ambasadorka Fundacji, Małgorzata Kożuchowska oraz Conrado Moreno.

Godz. 18:00-21:30, Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1
Bilety: 62-255 zł.

Warsztaty zdobienia ciała henną

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się, czym jest henna, jaka jest jej historia i zastosowanie w kosmetyce. Organizatorzy opowiedzą, jakie znaczenie symboliczne ma malowanie ciała i jakie rytuały są z tym związane. W części praktycznej warsztatów każdy będzie mógł nauczyć się najbardziej charakterystycznych wzorów hinduskich i arabskich. Będzie można również poznać najbardziej popularną technikę aplikacji henny - za pomocą rożków. Każdy uczestnik otrzyma własne materiały i stworzy swoje własne wzory.

Godz. 17:00-19:30, Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1

Bilety: 85 zł.

Guzior + ReTo, koncert

Reprezentanci QueQuality i NewBadLabel znani są ze swoich energicznych koncertów. Guzior i ReTo wystąpią w sobotę  poznańskim klubie U Bazyla, gdzie zaprezentują premierowe albumy "Evil_Things" i "BOA". Godz. 19:00, Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A
Bilety: 45 zł, III pula.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA