Powędrują poznańskimi śladami Enigmy

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę mieszkańcy Poznania będą mieli okazję wziąć udział w spacerze poznańskimi śladami niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Poznają jednak nie tylko historię tego wynalazku, ale także m. in. dzieje Uniwersytetu Poznańskiego.

Na spotkanie zaprosi grupa przewodników PoPoznaniu.pl, dobrze znana mieszkańcom z organizacji tego typu przedsięwzięć. Tym razem zainteresowani zostaną zapoznani z historią złamania przez Polaków kodu do Enigmy. To właśnie w Poznaniu, w dwudziestoleciu międzywojennym, podjęto zmierzające do tego działania.

Podczas spaceru przedstawione zostaną także dzieje Zamku Cesarskiego i kamienicy zamieszkiwanej niegdyś przez urodzonego w stolicy Wielkopolski kryptologa Henryka Zygalskiego. Uwadze zainteresowanych nie umknie również Uniwersytet Poznański i historia jego jego powstania oraz związanych z nim postaci. Zaplanowano także indywidualne zwiedzanie Szyfrokontenera czy mobilnej wystawy zapowiadającej Centrum Szyfrów Enigma.

Uczestnicy wędrówki spotkają się przed Szyfrokontenerem znajdującym się przed dawnym Zamkiem Cesarskim o godzinie 10:00. Udział w nim będzie bezpłatny, jednak po zakończeniu spotkania przewodnikowi będzie można podziękować poprzez wręczenie napiwku. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA