Zakończyły się renowacje zabytków w powiecie poznańskim. Wydano na nie prawie 1,5 milionów złotych

Autor: AK fot. Starostwo Poznańskie
REKLAMA

Zakończono zaplanowane na 2018 rok prace restauratorskie przy zabytkach w powiecie poznańskim. W tym roku, na ten cel przeznaczono prawie 1,5 miliona złotych. Za tę kwotę udało się odnowić obiekty m.in. w Kórniku, Owińskach i Długiej Goślinie.

W ostatnich latach na renowację zabytków powiat poznański wydał 5 milionów złotych. Tylko w tym roku na ten cel przeznaczono około 1,5 miliona złotych.

Zakończyły się już prace zaplanowane na ten rok w niemal 20 obiektach. Dzięki nim udało się m.in. wyremontować ścianę zachodnią Zamku w Kórniku. Modernizacja obejmowała m.in. wymianę tynków oraz ułożenie instalacji.

„O partycypacje w kosztach zwracają się do nas właściciele prywatni, fundacje czy parafie, którzy nie są w stanie samodzielnie sfinansować tak potrzebnych remontów. Z radością przekazujemy środki na rewitalizację powiatowych zabytków” Jan Grabkowski, starosta poznański

Ze środków z budżetu powiatu skorzystał również kościół pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie, gdzie w ramach odnowy m.in. wzmocniono fundamenty i zabezpieczono ściany. Proboszcz parafii przyznał, że gdyby nie dofinansowanie, prace nie byłyby możliwe do wykonania.

Dotacje z powiatu pomagają także w odnowie 500-letniego kościoła pw. św. Mikołaja w Owińskach.

Starosta poznański zapowiada, że samorząd z chęcią będzie kontynuował możliwość otrzymania dotacji na zabytki na terenie powiatu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA