W weekend rusza Ale Kino! 2018

Autor: JJ fot. AleKino
REKLAMA

W niedzielę, 2 grudnia rozpocznie się 36. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!. Oprócz przeglądu filmów odbędą się także liczne spotkania, warsztaty, dyskusje i spektakle.

Festiwal jest wydarzeniem doskonale znanym nie tylko mieszkańcom Poznania. Co roku na ekranie wyświetlane są najlepsze filmy skierowane do dzieci i młodzieży, które jednak znajdują odbiorców również w starszym gronie. Jak podkreślają organizatorzy, wyznacznikiem nie jest bowiem metryka. Istotne jest tylko to, aby widzowie byli otwarci i gotowi na przekroczenie granic swojej wyobraźni.
 
Tegoroczną odsłonę festiwalu rozpocznie uroczysta gala odbywająca się pod hasłem „Sto lat. Wspólna radość”, która będzie nawiązywać do obchodów stulecia odzyskania niepodległości celebrowanych w Polsce oraz kilkunastu innych krajach w Europie. Zagraniczni twórcy przygotują krótkie filmy animowane przedstawiające walory reprezentowanych przez siebie państw oraz lokalnej sztuki filmowej.
 
W ramach przeglądu nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną w wielu kategoriach. Wręczona zostanie także nagroda główna ALE DEBIUT!, która trafi do wybranego reżysera filmu pełnometrażowego lub krótkometrażowego prezentowanego w konkursie, który stanowić będzie pierwszą lub drugą pracą reżyserską tego twórcy.
 
Zaplanowano także wiele wydarzeń towarzyszących. Znajdą się wśród nich: spektakl teatralny „z czuba albo #byćjakzlatanibrahimowić” przygotowany przez Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, spektakl pod tytułem „Karmelek”, warsztaty filmowe dla uczniów szkół gimnazjalnych „Filmuj z Gwiazdą”, spotkania z twórcami czy forum nauczycieli i filmowców.
 
Bilety dostępne są w kasach Multikina i CK Zamek oraz online. Szczegółowy program festiwalu znaleźć można na stronie internetowej.
Festiwal potrwa do 9 grudnia.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA