Poznań znów współorganizował Europejską Sesję Chirurgii Live. Można było oglądać na żywo operacje z 10 czołowych ośrodków laryngologicznych

Autor: AK fot. UMP

Już po raz kolejny Poznań współorganizował wideokonferencję dla chirurgów z całego świata. Dzięki transmisji na żywo z 10 czołowych ośrodków laryngologicznych w Europie, lekarze i studenci mogli zdobyć dodatkową wiedzę i zapoznać się z nowoczesnymi metodami operowania przez najlepszych chirurgów laryngologicznych w Europie.

Głównym organizatorem Europejskiej Sesji Chirurgii Live jest Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Katedry Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi oraz Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przy wsparciu m. in. Europejskiego Stowarzyszenia Laryngologicznego, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS) oraz Miasta Poznań.

Pierwsza edycja przedsięwzięcia odbyła się w 2015 roku. Dzięki transmisji na żywo, lekarze i studenci z całego świata mogą poznawać pracę najlepszych chirurgów i metody działania w czołowych europejskich klinikach. Sygnał z transmisji odbierany jest w najdalszych zakątkach globu. Tylko w ubiegłym roku operacje w ramach Sesji Live oglądało około 12 tysięcy lekarzy z 60 państw.

W tegorocznej edycji udział wzięło 10 najważniejszych europejskich ośrodków laryngologicznych, z takich miast jak Poznań, Leiden, Essen, Luxemburg, Marsylia, Barcelona (2 ośrodki), Londyn, Giessen i Cagliari. Każdy z ośrodków mógł przeprowadzić maksymalnie trzy operacje.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, centralne studio Sesji zlokalizowane było w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

Sesja pozwala na zadawanie pytań podczas prowadzenia transmisji, co daje możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy i wyjaśnienia poszczególnych kwestii.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA