Wielkie święto miłośników jedziectwa już od jutra na MTP. Rusza Cavaliada 2018

Autor: JJ fot. MR archiwum

W czwartek, 29 listopada rozpoczną się Międzynarodowe Zawody Jeździeckie - CAVALIADA Poznań. Impreza na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie trwać do 2 grudnia.

Dla uczestników wydarzenia przygotowane zostaną liczne pokazy jeździeckie, konkursy sportowe oraz inne atrakcje. Podczas gdy rodzice będą podziwiać najpiękniejsze i najbardziej zdolne konie, dzieci spróbują przejażdżki na kucyku pod okiem doświadczonych instruktorów. Duże zainteresowanie wzbudzi z pewnością również seria pokazów narodowo-powstańczych prezentujących drogę do niepodległości oraz dzieje Powstania Wielkopolskiego, pokaz musztry kawalerzystów czy pokazy przygotowane przez Polski Związek Hodowców Koni i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
 
Najważniejszym punktem programu będzie konkurs Grand Prix Poznania o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego. Jego uczestnicy będą musieli pokonać przeszkody na wysokości 150-160 cm. Konkurs stanowić będzie przedostatni w tym sezonie etap Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, a tabela z wynikami opublikowana zostanie w niedzielę. W marcu w Warszawie odbędzie się finał Ligii, w ramach którego wyłonionych zostanie 3 zawodników biorących udział w Finale Pucharu Świata.
 
Przeprowadzony zostanie także tzw. konkurs dużej rundy. W piątek zawodnicy zmierzą się z przeszkodami zawieszonymi na wysokości 150 cm. Uczestnicy średniej rundy będą musieli z kolei pokonać przeszkody na wysokości 140-145 cm. Zwieńczeniem będą dwa konkursy Longines Rankings. Jeden z nich będzie miał charakter klasyczny z rozgrywką, a drugi - Speed&Music. Nie zapomniano również o mniej zaawansowanych zawodnikach. W ramach konkurencji CS14 ich zadaniem będzie pokonanie przeszkód na wysokości 135 cm, a w ramach CS11 - od 120 do 135 cm.
 
W ramach CAVALIADY odbędą się również między innymi: Halowy Puchar Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, Międzynarodowe Zawody w Paraujeżdżaniu, Zawody w woltyżerce sportowej czy Targi Sprzętu Jeździeckiego i Akcesoriów Jeździeckich.
Bilety na wydarzenie dostępne są online.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA