Hala Arena zamknięta do połowy grudnia. MTP chce przenieść zaplanowane imprezy

Autor: AK fot. MOs810
REKLAMA

Hala Arena będzie zamknięta dla publiczności przez prawie 3 tygodnie. Jest to spowodowane wczorajszymi wydarzeniami, podczas których oderwały się elementy podwieszanego sufitu i spadły na ziemię stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

Wczoraj w godzinach porannych z podwieszanego sufity spadły dwa ostro zakończone elementy o łącznej długości około 6 metrów. Choć nie jest to część konstrukcyjna hali podjęto decyzję o zamknięciu obiektu i odwołaniu zaplanowanego na ten dzień koncertu grupy Gregorian.

Inspektor nadzoru budowlanego zobowiązał operatora obiektu, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie do przeprowadzenia szczegółowej analizy stanu technicznego całego sufitu.

Początkowo Targi informowały, że na razie nie planują odwoływania zaplanowanych w Hali Arena wydarzeń. Dziś wieczorem poinformowano jednak o zamknięciu obiektu dla publiczności do 17 grudnia.

Wszystkie imprezy zaplanowane do tego terminu nie będą mogły odbyć się w Arenie. MTP rozmawia już z organizatorami o możliwościach przeniesienia imprez na inne obiekty MTP.

Sytuacja bardzo niepokoi szczególnie fanów Dawida Podsiadło, który w najbliższych dniach miał zagrać aż trzy koncerty w pznańskiej arenie. Na wszystkie bilety są już dawno wyprzedane. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że MTP nie będzie w stanie znaleźć odpowiednio dużego obiektu na to wydarzenie.

Informacje o przeniesieniach i odwołaniach imprez mają być podawane na bieżąco, w miarę ustaleń szczegółów z organizatorami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA