Michał Grudziński – arystokrata, aktor poznańskiej sceny

Autor: Andrzej Goliński

Hrabia Michał Wojciech Grzymała Grudziński, arystokrata z pochodzenia, strofowany przez matkę słowami, że arystokratą bywa się w środku, a nie na zewnątrz, obrał drogę aktora. Dorastając, porzucił dziecięce marzenia bycia lekarzem; już wtedy postanowił, że na przekór wady wymowy przekaże światu swoją osobowość, a także zaprosi do świata ironii, świata który pokochał w swej karierze aktora.

Karierę aktorską rozpoczął w latach 70-tych, na scenie Teatru Polskiego niejako w zastępstwie, a później już na stałe związał się z poznańskim Teatrem Nowym. Deski sceniczne przez prawie pięćdziesiąt lat pracy aktorskiej, „gościły” w ponad stu rolach, niekoniecznie w epizodach,dając poznaniakom i nie tylko, nie zapomniane role, przechodzące w kreacje w sztukach dla dorosłych, jak i dla dzieci.

W swojej karierze pojawia się różnych produkcjach filmowych, o różnych profilach od fabuły do dokumentu, a co szczególne w filmach dla dzieci u Andrzeja Maleszki. Aktywny mimo wieku, nie opuszcza bez powodu przedstawień, poświęcony bez reszty swojemu zawodowi, zobowiązany w stosunku do publiczności, która pokochała go z wzajemnością.

Kolejny odcinek Studio Browar Historia będzie można obejrzeć na żywo w najbliższy poniedziałek (3 grudnia) o godzinie 16:00

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA