„Wachlarz wrażliwości” - koncert z cyklu Ogrody Pegaza

Autor: JJ fot. UAM
REKLAMA

W najbliższą niedzielę, 2 grudnia odbędzie się charytatywny koncert w ramach cyklu Ogrody Pegaza. Na scenie pojawią się utalentowani artyści będący studentami Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.

Ogrody Pegaza to przedsięwzięcie zorganizowane z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Poznaniacy uczestniczyli już w kilku koncertach odbywających się w ramach tego projektu. Jego celem jest propagowanie kultury wysokiej i muzyki klasycznej, promowanie młodych muzyków oraz wsparcie akcji charytatywnych.

Podczas niedzielnego koncertu swoje umiejętności zaprezentują: Orkiestra Kameralna POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza „Poznańskie Smyczki” pod dyrekcją Jacka Pawełczaka, Aleksandra Zgoła, Teatr Tańca Coda z Konińskiego Domu Kultury pod kierunkiem Marty Merdzińskiej, Izabela Górska, Bojan Heyn, Mikołaj Suchanek, Patrycja Kleszcz, K.S. Quartet, Zespół Wokalny Zakładu Edukacji Artystycznej pod dyrekcją Marty Kędzia. W programie znajdą się między innymi utwory Fryderyka Chopina, Piotra Czajkowskiego i Stanisława Moniuszki.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wsparcia zbiórki charytatywnej na rzecz Marka Suwezdy, studenta Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który jako dziecko uległ poważnemu wypadkowi. Celem zbiórki jest zakup wózka elektrycznego.

Koncert odbędzie się Auli Uniwersyteckiej przy ulicy Wieniawskiego 1 w niedzielę, 2 grudnia, o godzinie 19:00. Wstęp będzie bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Chęć wzięcia udziału w wydarzeniu należy zgłosić za pomocą systemu rezerwacji na stronie internetowej www.koncerty.amu.edu.pl.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA