Trwa Tydzień Filmu Niemieckiego w Kinie Muza

Autor: JJ
REKLAMA

W piątek, 23 listopada rozpoczęła się kolejna edycja Tygodnia Filmu Niemieckiego w Kinie Muza. Na widzów czekają jeszcze 4 wyjątkowe seanse. Ostatni z nich wyświetlony zostanie w czwartek, 29 listopada.

Przegląd cieszy się dużym zainteresowaniem poznaniaków. Jak co roku na ekranie obok filmów zauważonych przez międzynarodową publiczność wyświetlane są także produkcje na równie wysokim poziomie, lecz jeszcze mało popularne. Każdego dnia obejrzeć można jeden film, a kinomaniacy spotykają się o godzinie 19:00.

Dzisiaj widzowie zobaczą „Zagubioną” w reżyserii Felixa Hassenfratza. To obraz opowiadający o mieszkającej w małej miejscowości na południu Niemiec rodzinie, która poszerza się o nowego członka. Jest nim młody stolarz, którego do pomocy przy remoncie kościoła zatrudnia ojciec nastoletnich sióstr.

We wtorek, 27 listopada wyświetlony zostanie film pod tytułem „Casting”, który przygotował Nicolas Wackerbarth. Jest to opowieść o reżyserce Verze, której powierzone zostało zrealizowanie remake’u „Gorzkich łez Petry von Kant” Rainera Wernera Fassbindera. Autorka role w produkcji przydzieli w oparciu o tytułowy casting.

Dzień później, w środę, 28 listopada będzie można obejrzeć „Walc w alejkach” w reżyserii Thomasa Stubera. Poznamy dzięki niemu historię Christiana, który został zatrudniony w hurtowni spożywczej w dawnym NRD. Jego zawodowym mentorem stanie się Brunon, który później zacznie również pełnić rolę przyjaciela.

Ostatni dzień Tygodnia Filmu Niemieckiego w Kinie Muza będzie okazją do spotkania z filmem pod tytułem „Daleko. Historia drogi dookoła świata”, którego autorami są Patric Allgeier i Gwendolin Weisser. Na ekranie zobaczyć będzie można opowieść o młodej parze, która postanowiła wyruszyć w podróż dookoła świata.

Seanse wyświetlone zostaną w tymczasowej siedzibie Kina Muza przy ulicy Masztalarskiej 8 (Estrada Poznańska). Bilety w cenach od 12 do 18 złotych do nabycia są online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA