Poznań chce przyznawać zaszczepionym dzieciom dodatkowe punkty przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli

Autor: AK

Miasto Poznań chce przyznawać dodatkowe punkty w rekrutacji do przedszkoli za zaszczepienie dzieci na obowiązkowe szczepienia. To odpowiedź na coraz większe zaniepokojenie rodziców maluchów, którzy obawiają się rosnącej liczby zachorowań na odrę i inne choroby zakaźne.

Jak wyjaśnia zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski, Miasto chce wystąpić z pisemnym wnioskiem do Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Polityki Społecznej, by móc wprowadzić dodatkowe preferencje przy naborze do przedszkoli i żłobków w Poznaniu.

„Oczywiście nie chcemy ograniczenia dostępu do tych placówek dzieciom, które nie zostały zaszczepione, ale ustalenia kryterium przy rekrutacji do przedszkola lub żłobka pozwalającego na uzyskanie dodatkowych punktów”
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania


Miasto wyjaśnia, że to odpowiedź na rosnące zaniepokojenie rodziców coraz większą liczbą odnotowywanych przypadków zachorowań na choroby zakaźne i coraz niższy wskaźnik wyszczepialności przy szczepieniach obowiązkowych.

Dodatkowe punkty będzie można zdobyć po przedstawieniu przez rodziców zaświadczeń, że dziecko jest zaszczepione. O tego typu krok apelowali m.in. przedstawiciele samorządu lekarskiego.

„Już w lipcu 2017 r. lekarze zwrócili się do ministra zdrowia o podjęcie prac legislacyjnych. Miały one zmierzać do wprowadzenia obowiązku przedstawienia przed przyjęciem do żłobka, przedszkola i szkoły zaświadczania, potwierdzającego wykonanie u dziecka obowiązkowych szczepień”
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta PoznaniaMiasto nie chce ograniczać dostępu do publicznych placówek, ale przy pomocy narzędzi rekrutacyjnych chce promować zachowania rodziców świadomych zagrożenia przy jednoczesnym zwracaniu uwagi tym, którzy nie wywiązują się z obowiązku szczepienia.

Zmniejszenie ilości punktów przy rekrutacji dzieci mogą np. nie dostać się do placówki pierwszego wyboru.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA