Enea Energetyk Poznań liderem 1. Ligi Siatkówki Kobiet

Siatkarki Enea Energetyk Poznań zostały liderkami 1 Ligi Siatkówki Kobiet. W weekendowym spotkaniu pewnie pokonały drużynę SMS PZPS Szczyrk zdobywając cenne 3 punkty.

Przed sobotnim meczem, drużyna z Poznania miała na swoim koncie dwie porażki i osiem zwycięstw. Do meczu z SMS PZPS Szczyrk zawodniczki Enea Energetyka przystępowały jako wiceliderki tabeli ligowej.

W pierwszym secie poznanianki bardzo szybko objęły przewagę nad rywalkami i kontrolowały przebieg gry, ostatecznie wygrywając aż 25:15.

Drugi set początkowo przebiegał podobnie do pierwszego, a gospodynie utrzymywały przewagę niemal do końca. Niemal, ponieważ drużyna gości zdołała doprowadzić do wyrównania 19:19. Kolejne piłki to naprzemienne punkty, aż w końcu gospodynie popełniły dwa błędy, dzięki którym SMS PZPS Szczyrk wygrały 25:23.

Remis oznaczał kolejne co najmniej dwa sety. Do tej części drużyna ze stolicy Wielkopolski podeszła o wiele bardziej skoncentrowana na grze. Presja w zagrywce oraz walka o każdą piłkę w obronie opłaciły się – trzeciego seta wygrały 25:14, a czwartego 25:16.

Trzy punkty dopisane do konta Enea Energetyka Poznań oznaczają, że drużyna obejmuje prowadzenie w 1. Lidzie Siatkówki Kobiet.