Rekord trasy podczas City Trail w Poznaniu

Podczas dzisiejszego biegu City Trail nad Jeziorem Rusałka padł rekord trasy kobiet. Malwina Misjan dołączyła do grona zawodniczek w historii turnieju w Polsce, której udało się pokonać 5-kilometrową trasę w mniej niż 17 minut.

Dla Malwiny Misjan był to kolejny bieg w cyklu City Trail. Tym razem udało jej się pobić rekord trasy na Rusałką – 5 kilometrów przebiegła w czasie 16:53. Tym samym, zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego dołączyła do Aleksandry Brzezińskiej i Dominiki Napieraj, które także, jako jedyne w ogólnopolskiej historii cyklu złamały barierę 17 minut.

Na drugim miejscu w porannym sobotnim biegu uplasowała się Oliwia Wawrzyniak, a podium zamknęła Anna Wójcik.

Z kolei wśród mężczyzn już po raz trzeci w tej edycji najlepszy był Łukasz Nowak, który 5 kilometrów przebiegł w czasie 15:34. Drugie miejsce zdobył Mateusz Goleniewski, a trzecie Tomasz Przybylak.

W dzisiejszym biegu nad Jeziorem Rusałka uczestniczyło łącznie 831 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej na starcie stanęło niemal 300 młodych biegaczy.