Prywatny akademik w centrum miasta z 140 apartamentami dla studentów, absolwentów i turystów

Autor: AK fot. materiały prasowe
REKLAMA

Jesień 2020 roku do użytku zostanie oddany nowy prywatny akademik, który powstanie w budynku jednej z Alf przy ul. św. Marcin w Poznaniu. W obiekcie LIV znajdzie się 140 nowoczesnych apartamentów, które będą przezaczone dla studentów, absolwentów i turystów.

Inwestor porozumiał się z Miastem Poznań w sprawie zakupu jednego z budynków Alfy przy ul. św. Marcin. W 2020 roku, w drugim z wieżowców patrząc od strony ul. Gwarnej, w dawnej siedzibie MiastoProjekt, powstanie akademik LIV.

Obiekt ma przejść gruntowny remont i zyskać nowoczesną infrastrukturę. W środku znajdzie się 140 apartamentów wyposażonych w liczne udogodnienia i rozwiązania, których oczekują młodzi ludzie.

Akademik powstanie z myślą przede wszystkim o osobach w wieku 18-35 lat, czyli studentach i absolwentach podejmujących pierwszą pracę. Miejsce znajdą tam również ci, którzy potrzebują noclegu na krótszy okres, czyli np. studenci przyjeżdżający na konferencje i pracownicy uczelni, a w okresie turystycznym także turyści.

"Otwieramy się na osoby podróżujące służbowo oraz na pracowników naukowych przyjeżdżających do ośrodków uniwersyteckich na krótki okres. Rektorzy uczelni, z którymi rozmawialiśmy, zgłaszali taką potrzebę, dlatego w każdym obiekcie planujemy pewną pulę apartamentów przeznaczyć do obsługi krótkoterminowego najmu w trakcie roku akademickiego"
Agata Kaszub, manager ds. rynku nieruchomości Gent Holding

W częściach wspólnych obiektu zaplanowano m.in. siłownię, pralnię, strefę co-workingową i kuchnię. Każdy apartament będzie posiadał własną łazienkę oraz aneks kuchenny.

Obiekt ma zostać oddany do użytku jesienią 2020 roku. Inwestycja wpisuje się w działania Projekt Centrum, którego celem jest ożywienie centrum miasta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA