Rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego w Kinie Muza

Autor: JJ
REKLAMA

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego w Kinie Muza. Będzie to już kolejna edycja przedsięwzięcia, w ramach którego prezentowane są najnowsze i najważniejsze produkcje autorstwa sąsiadów zza zachodniej granicy.

Wydarzenie jest doskonale znane mieszkańcom Poznania zainteresowanym trendami obowiązującymi w niemieckiej kinematografii. Kino Muza dba o to, aby na ekranie wyświetlane były zarówno obrazy wyróżnione na międzynarodowych festiwalach jak i te zrealizowane przez młodych, niezależnych twórców. Wydarzenie potrwa tydzień i każdego dnia o godzinie 19:00 będzie można zobaczyć jeden film.

Pierwszy widzowie obejrzą w piątek 23 listopada. Będzie to „Milcząca rewolucja”, której reżyserem jest Lars Kraume. Opowiada o dwóch znajomych z miasta noszącego w 1956 roku nazwę Stalinstadt, którzy sporadycznie wybierają się do kina w Berlinie Zachodnim. Przed jednym z seansów oglądają kronikę dotyczą powstania w Budapeszcie.

W sobotę o tej samej porze na ekranie pojawi się produkcja pod tytułem „Trzy dni w Quiberon” w reżyserii Emily Atef. Przedstawia ona opowieść o niemiecko-francuskiej gwieździe filmowej, która w 1981 roku przyjeżdża do Bretanii celem poddania się terapii. Tam spotyka się ze swoją przyjaciółką oraz udziela wywiadu i bierze udział w sesji fotograficznej dla tygodnika „Stern”.

Niedziela będzie z kolei czasem spotkania z filmem „Styks” (reż. Wolfgang Fischer), którego bohaterem jest lekarka pracująca w pogotowiu ratunkowym. Kobieta w ramach urlopu wyrusza w żeglarską podróż na tropikalną Wyspę Wniebowstąpienia.

Seanse wyświetlone zostaną w tymczasowej siedzibie Kina Muza przy ulicy Masztalarskiej 8 (Estrada Poznańska). Bilety w cenach od 12 do 18 złotych do nabycia są online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA