"Poznań uzależniony od profilaktyki" podsumowano miejski projekt i wyłoniono zwycięzców konkursu dla uczniów

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Podczas uroczystej gali podsumowano miejski projekt "Poznań uzależniony od profilaktyki", a także wręczono nagrody uczniom, którzy zostali wyróżnieni w konkursie "Poznań Footloose. Wrzuć luz".

Celem projektu, w którym udział wzięło prawie 3 tysiące uczniów z 43 szkół na terenie Poznania, było zniechęcenie młodzieży do sięgania po używki i proponowanie im ciekawej formy spędzenia wolnego czasu np. poprzez taniec. Skierowany był do nastolatków w wieku 13-19 lat.

W ramach akcji, uczniowie m.in. wzięli udział w spektaklu teatralnym, spotkali się z policjantami i strażnikami miejskimi, uczyli się tańca i uczestniczyli w zajęciach terapeutyczno-profilaktycznych. W ten sposób organizatorzy chcieli nie tylko zachęcić młodzież do znalezienia sobie ciekawego zajęcia do walki z nudą, ale także uświadomić młodych poznaniaków w zakresie zagrożeń, jakie niesie za sobą np. zażywanie narkotyków czy picie alkoholu.

Raport podsumowujący projekt przygotowała Fundacja Nowe Horyzonty. Znalazły się w nim wyniki badań, które przeprowadzono wśród uczestników, a także wnioski i rekomendacje dla dalszych działań profilaktycznych.

W ramach projektu zorganizowano konkurs "Poznań Footloose. Wrzuć luz", nad którym wraz z Miastem czuwał Teatr Muzyczny w Poznaniu. Uczestnicy przygotowywali trzy prace konkursowe w kategoriach: plakat profilaktyczny, fotografia i videoklip.

Podczas uroczystej gali, wręczono nagrody dla autorów wyróżnionych zgłoszeń.

W kategorii plakatu profilaktycznego zwyciężyli uczniowie klasy 2b VII LO im. Dąbrówki, a wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy 8c SP 64 im. M. Konopnickiej.

Najlepsze zdjęcia profilaktyczne mieli uczniowie klasy 8c SP nr 60 im. W. Bogusławskiego w Poznaniu. Wyróżnione prace fotograficzne przygotowali uczniowie klasy 3pG Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół Łączności oraz uczniowie klasy 2a VII LO im. Dąbrówki.

Z kolei w kategorii videoklipu przyznano dwie równorzędne nagrody główne dla uczniów SP nr 3 oraz uczniów klasy 8a ze Szkoły nr 35 w Poznaniu.

Galę zakończył występ zespołu Audiofeels.

Miasto zapowiada, że będą odbywać się kolejne edycje programu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA