Gruntowna przebudowa siedziby Estrady Poznańskiej. Ogłoszono konkurs architektoniczny

Autor: AK fot./vid. Nowa Masztalarska
REKLAMA

W kwietniu mają zostać ogłoszeni zwycięzcy konkursu architektonicznego na kompleksową przebudowę siedziby Estrady Poznańskiej, która znajduje się przy ul. Masztalarskiej 8. Z uwagi na zakres koniecznych prac, projekt nazwano „Nowa Masztalarska”.

Ponad 100-letni budynek, w którym znajduje się Estrada jest niedostosowany do działania instytucji kulturalnej pod wieloma względami - od braku klimatyzacji, który daje o sobie znać szczególnie latem, po brak dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich się są wnoszone przez pracowników Estrady.

Takie warunki ograniczają i utrudniają dostęp do oferty kulturalnej Miasta, dlatego podjęto decyzję o gruntownej przebudowie. Budynek ma być nowoczesny, funkcjonalny, ale jednocześnie z nowatorskim podejściem do historycznej przestrzeni.

Zagospodarowany zostanie również skwer znajdujący się przed siedzibą, który jeszcze nie tak dawno był parkingiem, a od jakiegoś czasu jest miejscem wypoczynku i strefą kulturalną.

Konkurs podzielono na dwa etapy. Pierwszy polegał będzie na ocenie portfolio i opisu wizji modernizacji. W drugim, w którym znajdzie się pięciu uczestników, zostanie wybrany zwycięzca, który będzie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Konkurs ma zostać rozstrzygnięty 15 kwietnia 2019 roku. Nagroda główna to 30 tysięcy złotych, natomiast koszt modernizacji ma wynieść 40 milionów złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA