Za kilka dni ruszy Nostalgia Festival 2018

Autor: JJ
REKLAMA

W piątek, 23 listopada rozpocznie się kolejna edycja Nostalgia Festival Poznań. W muzycznej uczcie mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział już 11. raz.

Jak co roku w ramach przedsięwzięcia zainteresowani zaproszeni zostaną nie tylko na koncerty, ale także na liczne spotkania, dyskusje i wspólne posiłki. Ideą festiwalu jest skłonienie do refleksji m.in. nad Bożym Narodzeniem i znalezienia odpowiedzi na pytanie jak wyglądałoby życie bez tego święta.

Pierwszym wydarzeniem będą warsztaty krytyki muzycznej, które rozpoczną się w piątek o godzinie 16:00. Spotkanie przygotowane zostanie z myślą o osobach, które muzyczną pasję chcą połączyć z nabyciem umiejętności dotyczących krytyki czy dziennikarstwa muzycznego. Aby wziąć udział w wykładzie i ćwiczeniach praktycznych należy dokonać bezpłatnego zapisu poprzez wysłanie e-maila na adres: zapisy@malta-festival.pl.

Tego samego dnia o godzinie 19:00 odbędzie się pierwszy koncert. W Kościele oo. Jezuitów wystąpi pianista Piotr Orzechowski „Pianohooligan”. Zaprezentuje on „24 Preludes and Improvisations”, czyli cykl 24 preludiów i improwizacji. O godzinie 20:00 nastąpi inauguracja tegorocznej edycji festiwalu, a o 21:30 na scenie ponownie pojawi się Piotr Orzechowski. Bezpłatne wejściówki na ten koncert odebrać można w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu.

Festiwal po kilku dniach pełnych wrażeń muzycznych oraz teoretycznej i praktycznej wiedzy zakończy się m.in. koncertem młodych artystów. Na scenie melomani zobaczą Marcina Maseckiego i Barbarę Kingę Majewską, którzy przedstawią polskie i europejskie kolędy w dialekcie z okolic Aleppo. Te wyjątkowe utwory znajdą się również na płycie - na niedzielę zaplanowano również premierę albumu, który powstał między innymi dzięki osobom zaangażowanym w organizację Nostalgia Festival Poznań.

Szczegółowy program zawierający informacje o wszystkich wydarzeniach odbywających się od piątku do niedzieli dostępny jest na stronie internetowej www.nostalgiafestival.pl. Wstęp na wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu będzie bezpłatny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA