“Rogalowy Poznań” – spotkanie dla dzieci połączone z wypiekaniem tradycyjnego rogala świętomarcińskiego

Jak wypieka się rogala świętomarcińskiego, skąd wzięła się jego tradycja i kim był św. Marcin? To tylko część pytań, na które dzieci otrzymają odpowiedź podczas bezpłatnego spotkania „Rogalowy Poznań”. Podczas wizyty w Rogalowym Muzeum Poznania będą mogły wziąć udział w wypiekaniu wielkopolskiego przysmaku.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada w ramach cyklu edukacyjnego „Śladami historii Poznania”, organizowanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Przeznaczone jest dla dzieci w wieku 5-10 lat, które zostaną podzielone na dwie grupy wiekowe: 5-7 i 8-10 lat.

Podczas wizyty w Rogalowym Muzeum Poznania dzieci poznają m.in. jedną z poznańskich legend, czyli historię św. Marcina. Dowiedzą się również jakie są początki tradycji wypiekania rogali 11 listopada.

Najmłodsi poznają także odpowiedź na pytanie m.in. co łączy końską podkowę z rogalami.

Dzieci wezmą udział w wypiekaniu tradycyjnego rogala świętomarcińskiego.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 24 listopada, od godziny 9:45 w Rogalowym Muzeum Poznania. Udział jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy drogą mailową, pod adresem edukacja@wm.poznan.pl lub telefonicznie, pod numerem telefonu 61 854 07 68.

Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.