Punkt Profilaktyki Intymnej w Poznaniu cieszy się dużym zainteresowaniem

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

W zaledwie półtora miesiąca z Punktu Profilaktyki Intymnej w Poznaniu skorzystało już 514 osób. To pierwsze tego typu miejsce w mieście, gdzie można szybko i bezpłatnie otrzymać pomoc medyczną i wsparcie 24 godziny na dobę.

Punkt Profilaktyki Intymnej w Poznaniu został uruchomiony 1 października. Od tego momentu, skorzystało z jego usług 510 kobiet oraz 4 mężczyzn.

Projekt na razie ma charakter pilotażowy i jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy zgłaszali je Miastu. Już teraz widać duże zainteresowanie taką formą pomocy medycznej. Punkt czynny jest 24 godziny na dobę.

Najwięcej konsultacji dotyczyło badań ginekologicznych i pobrania materiału cytologicznego. Pacjenci,  u których podejrzewa się choroby zakaźne przenoszone drogą płciową oraz kobiety, u których podejrzewa się zmiany nowotworowe kierowani są na dalsze badania specjalistyczne.

Część kobiet, które zgłosiły się do Punktu, dowiedziała się, że jest w ciąży. Pacjentki zostały skierowane do innych lekarzy, którzy zajmują się ciężarnymi i kobietami w połogu.

Punkt zlokalizowany jest przy ul. św. Marcin58/64 na I piętrze. Dostępny jest dla wszystkich mieszkańców Poznania przez 24 godziny na dobę.

Aby skorzystać z bezpłatnych usług, trzeba wcześniej skontaktować się telefonicznie z rejestratorem pod nr tel. 516 503 237 lub skorzystać z rejestracji on-line udostępnionej na stronie internetowej Fundacji Fanari, która realizuje projekt.

Punkt zapewnia następujące usługi medyczne:

- konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową,

- konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie higieny intymnej oraz antykoncepcji naturalnej, mechanicznej i farmakologicznej,

- rozpoznanie i doraźna pomoc medyczna w przypadku urazów oraz stanów zapalnych narządów rodnych,

- skierowania na badania diagnostyczne z zakresu chorób ginekologicznych (z wyłączeniem kobiet ciężarnych i kobiet w połogu) oraz zakaźnych przenoszonych drogą płciową,

- badania usg w przypadku wskazań lekarskich,

- przepisywanie leków w przypadku wskazań lekarskich

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA