Debata publiczna poświęcona pracom konkursowym na stworzenie pomnika Wielkopolan wypędzonych w czasie II wojny światowej

Autor: AK fot. MOs810
REKLAMA

Jeszcze dzisiaj odbędzie się debata publiczna poświęcona pracom, które pojawiły się w konkursie rzeźbiarsko-architektonicznym na pomnik upamiętniający wypędzonych w czasie II wojny światowej Wielkopolan. Już jutro znani będą nagrodzeni artyści.

Pomnik ma stanąć w Parku im. Karola Marcinkowskiego, czyli w rejonie dworca autobusowego i kolejowego u zbiegu ul. Powstańców Wielkopolskich i Towarowej.

Miasto postawiło duże wymagania przed osobami, które chciały wziąć udział w konkursie. Wszyscy musieli legitymować się dyplomem ukończenia uczelni wyższej w zawodzie artysty plastyka lub posiadać właściwe doświadczenie. Oznaczało ono wykonanie w ciągu ostatnich 10 lat  rzeźby, pomnika bądź instalacji w przestrzeni publicznej, które były upamiętnieniem wydarzenia historycznego, grupy osób lub ogólnie znanej postaci.

Do konkursu zakwalifikowano 20 osób, które do 8 listopada mogły złożyć swoje prace.

Już dzisiaj, o godzinie 17:00, w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbędzie się debata publiczna poświęcona pracom konkursowym. Będzie to okazja do wyrażenia swojej opinii na temat przedstawionych projektów.

Ogłoszenie zwycięzców oraz laureatów konkursu odbędzie się jutro, o godzinie 14:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA