Na terenie Głuszyny powstanie al. gen. Błasika? Ma zostać wydzielona fragmentu ulicy przy bazie wojskowej

Autor: AK fot. Alan Wilson

Czy w Poznaniu powstanie al. gen. Błasika? Na ostatnim posiedzeniu kończącej się kadencji Komisja Kultury i Nauki wydała pozytywną opinię na temat pomysłu wydzielenia części ul. Silniki i zrobienia z niej al. gen. Błasika.

Generał Błasik był dowódcą Sił Powietrznych i jedną z ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku. Jaki ma związek z Poznaniem? W latach 2005-2007 był dowódcą 2. Brygady Lotnictwa taktycznego w Poznaniu.

Ul. Silniki znajduje się niedaleko lotniska wojskowego Poznań-Krzesiny. Propozycja, by wydzielić jej część i przemianować na al. gen. Błasika to pomysł radnych PiS. Pomysł nie podoba się jednak m.in. okolicznym mieszkańcom i Radzie Osiedla Głuszyna.

Podczas posiedzenia komisji, przewodniczący Rady Osiedla Głuszyna wskazał na negatywną opinię rady popartą głosami mieszkańców, a także na brak jednoznacznej oceny dla zasług generała dla lotnictwa wojskowego i braku zasług dla samego Osiedla Głuszyna, co mogłoby być powodem uhonorowania jego osoby w ten sposób.

Komisja wydała jednak pozytywną opinię - głosami poparcia PiS, radnej Joanny Frankiewicz z PRO oraz Tomasza Lipińskiego (radny niezrzeszony).

Ostatnia sesja Rady Miasta tej kadencji odbędzie się we wtorek, 13 listopada i wtedy poddany pod głosowanie zostanie pomysł utworzenia al. gen. Błasika.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA