"Niezależność na telefon" - Poznań uruchamia pilotażowy program pomocy dla osób z niepełnosprawnościami

Autor: AK

Poznań rozpoczyna projekt „Niezależność na telefon”, który na razie prowadzony będzie jedynie pilotażowo do końca roku. Wyznaczeni asystenci będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami w załatwieniu codziennych spraw.

Projekt to odpowiedź na apele organizacji pozarządowych oraz samych osób niepełnosprawnych. Mimo, że poznański MOPR od lat pomaga potrzebującym, to czasem brakuje pomocy w codziennych sprawach, w których niepełnosprawni natrafiają na trudności.

Nowa usługa pozwoli na zamówienie asystenta, który wykona daną czynność. Może to być np. zrobienie zakupów, wymianę żarówki czy wyczyszczenie wózka inwalidzkiego.

Aby zamówić pomoc, należy na trzy dni przed planowanym terminem usługi skontaktować się z Biurem Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44, smsowo pod numerem 783 944 112 lub mailowo pod adresem pk@um.poznan.pl (temat maila: asystent).

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko osoby niepełnosprawnej, adres, termin i rodzaj usługi.

„Projekt jest pilotażowy. Na razie będzie prowadzony do końca 2018 roku, a następnie kontynuowany zgodnie z zapotrzebowaniem. Pierwsi chętni już się do nas zgłosili.”
Dorota Potejko, pełnomocniczka prezydenta do spraw osób z niepełnosprawnościami


Na razie, na program pilotażowy przeznaczonych zostanie około 100 tysięcy złotych. Program skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców Poznania z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, którzy rozliczają swój PIT w Poznaniu.

„Asystenci pracują codziennie - z wyjątkiem świąt - od godz. 7.00. do 21.00. Mogą pomóc osobom z niepełnosprawnościami w przemieszczaniu się po Poznaniu i okolicach. Pomogą w zrobieniu zakupów - przy założeniu, że osoba z niepełnosprawnościami będzie również czynnie w nich uczestniczyła - oraz w drobnych pracach, takich jak wymiana żarówki czy utrzymanie w sprawności wózka czy balkonika.”
Urząd Miasta Poznania


Miasto zaznacza, że w ramach programu „Niezależność na telefon” nie będą realizowane specjalistyczne usługi opiekuńcze.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA