Kładka Berdychowska dostępna dla użytkowników na początku 2022 roku

Autor: AK fot. PIM

Na początku 2022 roku piesi i rowerzyści będą już mogli korzystać z Kładki Berdychowskiej. Podpisano dziś umowę na zaprojektowanie nowego obiektu, który połączy Berdychowo z Chwaliszewem. Inwestycja ma być jednym z elementów aktywizacji terenów nadwarciańskich.

Konkurs architektoniczny, do którego zgłoszono 22 propozycje rozstrzygnięto w czerwcu tego roku. Kładka, która połączy Berdychowo z Chwaliszewem, ma być elementem układu komunikacyjnego, a także przyczynić się do aktywizacji terenów nadwarciańskich.

Projekt budowlany oraz uzyskanie niezbędnych zgód, w tym pozwolenia na budowę to zadanie zespołu autorskiego pod przewodnictwem ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego, w skład którego weszli architekci Błażej Szurkowski, Maciej Sokolnicki oraz Adam Turczyn. Zgodnie z umową ma to zostać wykonane do końca 2019 roku.

Zgodnie z harmonogramem, w pierwszym kwartale 2020 roku rozpisany zostanie przetarg na wykonawcę robót budowlanych, które mają potrwać do 2021 roku. Na początku 2022 roku kładka ma być już udostępniona użytkownikom.

Obiekt ma przebiegać od rejonu Kampusu Politechniki Poznańskiej do południowej części Ostrowa Tumskiego w rejonie Chwaliszewa. Będzie udostępniona pieszym i rowerzystom.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA