Inwestycja na ul. Folwarcznej będzie droższa niż planowano

Autor: AK fot. PIM

Za ponad 33,7 mln złotych spółka Starbag wybuduje ul. Folwarczną. W ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie spółka złożyła najkorzystniejszą ofertę. Wyłonienie wykonawcy możliwe było jednak dopiero po zwiększeniu środków w budżecie miasta na tę inwestycję.

Zakres zaplanowanych prac obejmuje zarówno budowę ul. Folwarcznej jak i rozbudowę ul. Szwajcarskiej przy zajezdni tramwajowej, rozbudowę ul. Kobylepole, Stalowej, Piwne oraz Reknickiej. Skrzyżowania poszczególnych ulic zostaną przebudowane na ronda.

Wzdłuż całego odcinka powstanie ścieżka rowerowa i chodniki, a całość będzie oświetlona.

Dzięki inwestycji ma poprawić się dojazd do os. Przemysława. Wybudowane zostaną zatoki autobusowe, a w rejonie szkoły przy ul. Szpaków wprowadzona zostanie zatoka postojowa typu „Kiss&Ride”, w której będzie można się zatrzymać, wysadzić dziecko i odjechać.

W ramach prac wybudowane zostaną także przejazdy i przejścia kolejowe oraz nasadzona będzie zieleń. Dodatkowo, powstanie również kanalizacja sanitarna i wodociąg wraz z przyłączami w ul. Kobylepole oraz wodociąg na ul. Piwnej i Reknickiej.

Wyłonienie wykonawcy było możliwe dopiero po zwiększeniu środków przeznaczonych na ten cel w budżecie miasta przez Radę Miasta. Spółka Starbag zrealizuje inwestycję za ponad 33,7 mln złotych, czyli o ok. 3,7 mln złotych więcej niż pierwotnie planowano.

Teraz spółka musi dopełnić wszelkich formalności związanych z podpisaniem umowy. Jeśli zrobi to w najbliższym czasie, prace przygotowawcze będą mogły rozpocząć się jeszcze na przełomie listopada i grudnia. Na realizację przewidziano 13 miesięcy od momentu przekazania placu budowy.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA