Znęcała się nad 80-latką, usłyszała zarzuty

Autor: AK vid. x-news

Karina G., była pracownia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie, która znęcała się nad 80-letnią niewidomą kobietą, została zatrzymana i usłyszała zarzuty.

O sprawie zrobiło się głośno, gdy światło dzienne ujrzało nagranie z ukrytej kamery, na którym widać, jak pracownika gnieźnieńskiego MOPS obraża i bije kobietę, którą miała się opiekować.

Gdy sprawa wyszła na jaw, podejrzana zaczęła się ukrywać.

We wtorek Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie wydała nakaz zatrzymania Kariny G. Okazało się, że jest poszukiwana od tygodnia. Dzień po wydaniu nakazu podejrzana sama zadzwoniła do prokuratury i poinformowała, że znajduje się aktualnie w miejscu swojego zamieszkania. Wysłano tam patrol policji, który doprowadził ją do prokuratury w Gnieźnie.

Kobieta twierdzi, że nie zamierzała się ukrywać, ale obawiała się o swoje życie i zdrowie w związku z groźbami, jakie miała otrzymywać po nagłośnieniu sprawy. Usłyszała już zarzut znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan zdrowia i wiek.

Jak poinformował Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, podejrzana nie przyznała się do winy.

"Kobieta nie przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakazu wykonywania zawodu opiekunki i prowadzenia działalności w tym zakresie"
Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA