"Nie jesteśmy antyszczepionkowcami" Rodzice 14-miesięcznej dziewczynki wydali oświadczenie. Prokuratura wszczęła postępowanie

Autor: AK fot. poglądowa vid. x-news

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła postępowanie w sprawie śmierci 14-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w szpitalu w wyniku zakażenia pneumokokami. Dziecko nie przyjęło obowiązkowych szczepień, jednak rodzice w wydanym oświadczeniu proszą, by nie nazywać ich „antyszczepionkowcami”.

Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala dwa tygodnie temu. Początkowo lekarze podejrzewali sepsę, jednak okazało się, że doszło do zakażenia pneumokokami. Dziecko zmarło po tygodniu walki o życie.

Jak poinformowali lekarze, choć szczepienie przeciw pneumokokom jest obowiązkowe od 2017 roku, dziecko nie było zaszczepione. Podano również, że dziewczynka nie przyjęła także innych szczepień w pierwszym roku życia.

Rodzice dziecka wydali dziś rano oświadczenie, w którym proszą by nie nazywać ich „antyszczepionkowcami”, ponieważ chcieli zaszczepić dziecko, gdy tylko znikną „poważne przeciwwskazania medyczne”. Mecenas rodziny zapytany przez dziennikarzy tvn o sprecyzowanie „przeciwwskazań” odmówił tłumacząc, że rodzice nie chcą podawać szczegółów sprawy.

W oświadczeniu odniesiono się także do słów lekarzy o tym, że rodzice chcieli leczyć dziecko witaminą C. Jak napisano w oświadczeniu, miała być ona jedynie dodatkiem do kuracji antybiotykowej. Rodzice powiedzieli również lekarzom, że nie mają zastrzeżeń do ich pracy.

Tymczasem Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła postępowanie  w sprawie. Poproszono szpital o przesłanie dokumentacji medycznej na temat pomocy udzielonej dziecku. Na razie wyjaśniane są okoliczności przyjęcia i śmierci dziecka. W zależności od ustaleń, dopiero w późniejszym czasie zostanie podjęta decyzja o kierunku prowadzonego śledztwa. Zbadane zostanie również zachowanie personelu medycznego oraz rodziców, pod kątem tego, czy mogło wpłynąć na przebieg zdarzeń.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA