Przez lata właściciel nie doglądał działki przy dworcu Rataje. Teren zarósł i stał się miejscem koczowania bezdomnych

Autor: AK fot. straż miejska

Interwencja straży miejskiej doprowadziła do uporządkowania zaniedbanego terenu przy dworcu autobusowym Rataje. W ostatnich latach zalegały tam różnego rodzaju odpady, a samo miejsce stało się miejscem przebywania bezdomnych.

Prywatna działka od kilku lat nie była doglądana przez właściciela, który mieszka w Środzie Śląskiej. Brak nadzoru sprawił, że teren stał się miejscem składowania odpadów, alkoholowych libacji i przebywania osób bezdomnych.

Zarówno policja jak i straż miejska musiały często interweniować w tym rejonie z uwagi na zgłoszenia o zaczepkach, wulgarnym słownictwie czy nieodpowiednim zachowaniu osób będących pod wpływem alkoholu.

Strażnik rejonowy podjął decyzję o doprowadzeniu do uporządkowania terenu. Skontaktował się z właścicielem działki, który na co dzień mieszka w Środzie Śląskiej. Funkcjonariusz zachęcił go do przyjazdu do Poznania, by na własne oczy przekonać się, jak wygląda jego teren.

Po zobaczeniu do czego doprowadził brak nadzoru właściciel natychmiast wynajął firmę, która uprzątnęła śmieci i wykarczowała zarośla.

Koszty porządkowania wyniosły około 1100 złotych.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA