Niemal 580 osób otrzyma pomoc mieszkaniową od Miasta

Autor: AK
REKLAMA

Niemal 580 osób otrzyma w przyszłym roku prawo do lokalu socjalnego lub mieszkalnego. Miasto Poznań ogłosiło listę osób, które zostały zakwalifikowane do programu pomocowego.

Program skierowany jest do osób, które z uwagi na sytuację osobistą i dochodową nie są w stanie samodzielnie zapewnić sobie potrzeb lokalowych.

W tym roku złożono 2372 wnioski o pomoc mieszkaniową. Na listach zakwalifikowanych znalazło się 576 osób, co oznacza, że będzie to kolejny rok, w którym Poznań udzieli wsparcia tak dużej liczbie potrzebujących. W ubiegłym roku prawo do lokalu przyznano 500 osobom, a w poprzednich latach około 300.

Od 2017 roku o przyznaniu lokalu socjalnego bądź mieszkalnego decyduje nie tylko kryterium dochodowe. Brane są pod uwagę m.in. wiek wnioskodawcy, długość zamieszkania w Poznaniu, a także kwestie takie jak niepełnosprawność, samotnie wychowywanie dziecka czy bezdomność.

Minimalna wymagana liczba punktów, którą trzeba było uzyskać w tym roku, aby móc otrzymać prawo do lokalu socjalnego ustalona została na poziomie 13 punktów, a w przypadku lokalu mieszkalnego - na poziomie 19 punktów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA